شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

جهش ۶ ساله بشر، در راستایِ طول عمر

میانگین عمر انسان ها از سال ۱۹۹۰ افزایش یافته است

مطالعه ای که با مشارکت بیش از ۷۰۰ پژوهشگر از چند کشور صورت گرفت نشان داد میانگین عمر انسان‌های ساکن کره زمین از سال ۱۹۹۰ حدود شش سال افزایش یافته و از ۶۵ عشاریه سه دهم سال به ۷۱ و نیم سال رسیده است.

به گزارش “شبکه تلویزونی تمدن ” به نقل از  خبرگزاری آلمان از لندن، پژوهشگران در تحقیقاتی که نتایج آن در شماره امروز (پنجشنبه) مجله لانست انگلیس منتشر می‌شود اعلام کردند پژوهش آنها فراگیرترین کار پژوهشی در این زمینه تاکنون بوده است. این بررسی جهانی نشان داد میانگین عمر، شش عشاریه شش دهم سال افزایش یافته است، به استثنای کشورهای واقع در جنوب صحرای بزرگ افریقا که میانگین عمر ساکنانش در این مدت به علت شیوع بیماری ایدز حدود پنج سال کاهش یافته است.

کریستوفر مورای از دانشگاه واشنگتن که این پژوهش زیر نظر او صورت گرفته است گفت، پیشرفت به دست آمده در زمینه مقابله با بیماری و جراحات مختلف، خوب و حتی غیرعادی است ولی ما می توانیم نتایج بهتری بگیریم و باید چنین کنیم.

این بررسی نشان داد بیماری های قلب و دستگاه گردش خون اصلی ترین عامل مرگ در سال ۲۰۱۳ بوده است و پس از آن سکته مغزی و بیماری‌های مزمن ریه قرار دارد به طوری که این بیماری ها در مجموع عامل ۳۲ درصد مرگ و میرها در جهان بوده اند.

میزان مرگ به علت ابتلا به انواع سرطان و بیماری‌های قلبی در کشورهای صنعتی ۲۲ درصد کاهش یافته است. همچنین طی این مدت میزان مرگ ناشی از اسهال و بیماری های دستگاه تنفسی در کشورهای در حال توسعه کاهش یافته است.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by