شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
چهارشنبه، ۲۷ جدی ۱۳۹۶ - 17 January 2018

تجلیل ازرحلتِ پیامبر و شهادت امامین سعیدین امام حسن و امام رضا در مدرسه خدیجه الکبری

مدرسه خدیجه کبری(س)، از سالروز رحلت پیامبر اکرم محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع)، تجلیل کرد. سخنرانان این مراسم با اشاره به صفات پیامبر اکرم ص، از مردم خواستند، از ارشادات و دستورات آن اسوه الهی پیروی کنند.

 به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” بیست و هشتم صفر برابر است با سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت سبط اکبر پیامبر، حضرت امام حسن مجتبی (ع)، سی صفر نیز سوگ المناک شهادت امام رضا(ع) است.

سالروز

مدرسه ام المومنین خدیجه کبری(س)، امروز از همین ایام سوگواری پایان صفر  تجلیل کرد. سخنرانان در مورد تفکیک دین از سیاست گفتند و تفکر عرفی سازی دین و مشی سکولاریسم را پوچ و میان خالی خواندند. آنان تاکید کردند، اسلام دین جامع و همه شمول است و احاطه کامل بر همه سوگیری های زندگی انسانی دارد. در اسلام همه ابعاد زندگی انسان از مناظرگوناگون فردی، اجتماعی، دنیوی و اخروی و مادی و معنوی در نظر گرفته شده. آنان افزودند؛ با توجه به جامعیت اموزه های اسلامی، دین به معنای صحیح آن، حکومتی است که جامعه را بر اساس قوانین الهی اداره می کند. چنین حکومتی؛ زمینه‏ رشد استعدادها و امکان رسیدن انسانها به کمال و سعادت و ایجاد مدینه فاضله و شایسته را فراهم می کند و با فساد در همه حوزه ها مبارزه می کند.

سخنران این محفل به تخلق به اخلاق اسلامی تاکید کردند و گفتند، تاکیدهاى قرآن و روایات روی تزکیه و تهذیب نفس و اهمیت اخلاق در اسلام بر کسى پوشیده نیست و اصلاح انسان ها و جوامع بشرى، و نجات آنان از مشکلات و مفاسد فردى و اجتماعى، تنها در صورت ترویج اخلاق اسلامی ممکن است.

جایگاه محبت و احترام به بشر در اسلام، دیگر محور این نشست بود. سخنرانان گفتند، انسان فطرتاً نیازمند محبت است و با هیچ چیزی جز محبت نمی توان آدمی را متحول ساخت و او را به سوی کمال رهنمایی کرد. آنان، محبت را سرآغاز تربیت و رام کردن نفس و نرم شدن دل های سخت خواندند و گفتند، محبت آدمی را از سرکشی و پلیدی باز می دارد و به بندگی و راستکاری و پرواپیشگی، رهنمایی می کند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by