شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
چهارشنبه، ۲۷ جدی ۱۳۹۶ - 17 January 2018

زنبور سیاه انگلیس در افغانستان جاسوسی می‌کند

13911116000304_PhotoL 13911116000312_PhotoL 13911116000313_PhotoL

 

 راشاتودی :  نیروهای نظامی انگلیس مستقر در افغانستان اخیرا نسل جدیدی از پهپادها را برای جمع‌آوری اطلاعات در این کشور به کار گرفته‌اند. این پهپادها بالگردهایی به طول ۱۰ سانتی‌متر و وزن تنها ۱۶ گرم هستند که از آن‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات از طالبان استفاده می‌شود.

وزارت دفاع انگلیس قصد دارد به زودی طی قراردادی به ارزش ۳۱ میلیون دلار، ۱۶۰ فروند از این پهپادها را به خدمت بگیرد.

این پهپادهای کنترل از راه دور را که «بلک هورنت» (زنبور سیاه) نام دارد، شرکت نروژی «پروکس داینامیکس» تولید می‌کند. این پهپادها به فرم بالگردهای معمول تک‌محور هستند که به اندازه یک اسباب بازی کوچک شده‌اند. نیروهای انگلیسی از این بالگرد جهت عملیات شناسایی استفاده می‌کنند و قبل از عملیات‌ها آن را برای مشاهده مواضع دشمن اعزام می‌کنند.

هریک از این پهپادها به یک دوربین کوچک قابل جابجایی، گیرنده‌های موقعیت‌یاب جهانی و یک سیستم خلبان خودکار مجهز است. ژیروسکوپ، شتاب‌سنج و حسگر فشار از جمله دیگر امکانات نصب شده روی این پهپادها است. همین تجهیزات است که پرواز این پهپادهای کوچک در باد نسبتا شدید را نیز ممکن می‌کند. این پهپادها از شتاب بالایی برخوردارند و صدای بسیار کم آن‌ها از جلب توجه جلوگیری می‌کند.

پهپادهای جدید از پیش برنامه‌ریزی شده است و همچنین از یک مرکز کنترل قابل فرماندهی است. مرکز کنترل این پهپاد هم ابعادی به اندازه یک تلفن هوشمند دارد. این پهپاد قادر است به صورت زنده تصاویر ویدئویی یا عکس به مرکز کنترل بفرستد و باتری آن امکان پروازی ۳۰ دقیقه‌ای را برای آن فراهم می‌کند.

کل مجموعه این پهپاد به همراه مرکز کنترل، تجهیزات جانبی، باتری و وسائل تعمیر پهپاد در یک چمدان با وزن یک کیلوگرم جا شده و به سادگی حمل می‌شود.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by