شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

افزایش ترافیک مواد مخدر از میادین هوایی کشور

سازمان ملل متحد در یک گزارش تازه اعلان کرده است که ، قاچاق مواد مخدر از میادین هواییکشور به خارج افزایش یافته است.

به گزارش ” شبکه تلویزیونی تمدن” مقامات اداره‌ی مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد می گویند، قسمت زیاد از هرویین قاچاق شده از نزد مسافرین ضبط و کشف شده که می خواستند از میدان هوایی کابل به دهلی جدید پرواز کنند.

این مقامات گفتند، یکی از دلایل افزایش قاچاق هرویین از میدان هوایی کابل به خارج از افغانستان این است که هماهنگی وجود ندارد. زیرا هند افغانستان را متهم می کند که این کشور در تعقیب قاچاقبران مواد مخدر همکاری مناسب نمی کند.

بر اساس احصاییه اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، مقامات تنها در ماه جنوری در ۸ مورد قاچاق مواد مخدر، ۴۴ کیلوگرام هرویین را ضبط کرده اند که این مقدار نسبت به سال گذشته افزایش را نشان می دهد. در جریان سال گذشته به طور مجموعی ۵۰ کیلوگرام هرویین و چرس کشف و ضبط شده بود.

مارک کولهون معاون اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت، هرچند، این مقدار مواد مخدر آن قدر زیاد نبوده، ولی برای جلوگیری آن نیاز است تا شبکه های آن از بین برده شوند و این وضعیت قابل نگرانی می باشد.

اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۳ میلادی کار را با پولیس و کارمندان میدان هوایی کابل آغاز کرد و پس از آن هم این روند را به میدان های هوایی قندهار، هرات و مزارشریف ادامه داد.

اما به گفتهء خبرگزاری رویترز اینکه امسال یک مقدار زیاد هرویین کشف و ضبط شده دلیل آن معلوم نیست که آیا قاچاق مواد مخدر از میدان های هوایی افغانستان به خارج افزایش یافته و یا در شناسایی قاچاقبران بهبود به عمل آمده است.

در این حال، یک مقام اداره مبارزه با مواد مخدر هند که نخواست نامش افشاء شود به خبر گزاری رویترز گفت، افغانانی که دست به این گونه قاچاق مواد مخدر می زنند، اکثراً به بهانهء تداوی به هند سفر می کنند.

این مقامات هندی گفتند که سال گذشته بین ادارات مبارزه با مواد مخدر افغانستان و هند همکاری مشترک در میدان هوایی کابل آغاز شد، اما دوام نکرد. زیرا جانب مقابل با آنها همکاری درست نکردند.

به گفته این مقام هندی، جانب افغانی معلومات استخباراتی را با آنها شریک نساخته و در مورد هویت و سابقه قاچاقبران برای آنها معلوم نمی داد.

اما وزارت امور داخله افغانستان در یک اعلامیه گفته است که آنها به این باور اند که برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر نیاز به همکاری بین المللی می باشند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by