شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
پنج شنبه، ۲۱ حمل ۱۳۹۹ - 9 April 2020

بیست وششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در کابل برگزار شد

بنیاد امین از بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تجلیل کرد. در این مراسم که با حضور شماری از علما و فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” سخنرانان از امام خمینی به عنوان شخصیتی یاد کردند که به مسلمانان عزت و عظمت بخشید. آنان گفتند در شرایطی که دین عفیون ملتها پنداشته میشد ایشان امدند دین اسلام را به عنوان نجاتبخش بشر مطرح کردند و در این راه پرچمدار وحدت بین مسلمانان شدند.

امام خمینی و اندیشه عزت مسلمین عنوان سمیناری بود که امروز به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی از سوی بنیاد امین برگزار شده بود. در این مراسم که جمع کثیری از علما و فرهنگیان حضور داشتند سخنرانان از امام خمینی به عنوان کسی یاد کردند که عزت و عظمت را به مسلمانان برگرداند.

عبدالباری راشد رییس سابق آکادمی علوم نیز گفت: امام خمینی توجه ویژه ای به خداشناسی و اشاعه توحید برای شاگردان و پیروانش داشت. وی گفت امام در تزکیه نفس نیز مثال زدنی است و شاگردان زیادی را نیز تربیت کردند.

مدیریت و رهبری جهانی، مبارزه با برده داری و سلطه گرایی، به دست اوردن آزادی فکری، اقتصادی و فرهنگی از دیگر ویژگی های امام خمینی عنوان گردید.

به گفته ی سخنرانان امام خمینی در انقلابی که انجام داد عدالت اجتماعی را سرلوحه ی کارهایش قرار داد و این امر سبب شد که انقلاب او الگویی برای انقلابهای دیگر باشد. انقلاب ایران به رهبری امام خمینی یکی از تاثیرگزار ترین انقلابها در سطح جهان به شمار میرود.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by