شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

آیا بحرانی مالی دیگری در راه است؟

بازار بورس در سراسر جهان بدلیل سیر نزولی اقتصاد چین بشدت پائین امده است.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن “شرایط اقتصادی چین دومین اقتصاد بزرگ جهان، باعث بروز نگرانی در میان کشورهای دریافت کننده سرمایه گذاری از آن کشور و همچنین صادرکنندگان عمده مواد اولیه، از جمله نفت خام به چین شده است.
برپایه این گزارش، بازارهای بورس در سراسر جهان به شدت افت کرده است. بیشتر بازارهای بورس آسیا هم ضربه خورده اند، به طوری که بازار کامپوزیت شانگهای ۸٫۵ درصد سقوط کرد که بدترین مورد ازسال ۲۰۰۷ است.
در اروپا نیز روز دوشنبه بازار فوتسی ۱۰۰ لندن ۴٫۶ درصد افت کرد. بازارهای عمده فرانسه و آلمان هم به ترتیب ۵٫۵ درصد و ۴٫۹۶ درصد افت کرد.
میزان افت ارزش فوتسی در روز دوشنبه در مجموع نزدیک ۷۴ میلیارد پوند بود.
بازار سهام داو جونز نیویورک ابتدا ۶ درصد پایین آمد اما با جبران بخشی از این افت در پایان روز با ۳٫۶ درصد افت به کار خود پایان داد. بانک مرکزی چین دو هفته پیش ارزش یوان، واحد پول این کشور، را پایین آورد و به این نگرانی دامن زد که سیر نزولی اقتصاد این کشور بدتر از آنچیزی است که قبلا تصور می شد. هدف دولت چین از کاهش ارزش یوان تقویت صادرات بود. اما سرمایه گذاران اروپا نگرانند که افت ارزش یوان باعث سخت تر شدن رقابت برای اجناس صادراتی اروپا شود


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by