شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
پنج شنبه، ۲۱ حمل ۱۳۹۹ - 9 April 2020

تلفات سنگین مخالفین مسلح در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت داخله اعلام کرده است که در نتیجه‌ی عملیات پولیس طی ۲۴ ساعت گذشته در شماری از ولایت‌ها دهشت‌افگنان تلفات سنگینی را متقبل شده‌اند.
در خبرنامه‌ی وزارت داخله که امروز به نشر رسیده، آمده است که در این عملیات ۷۲ دهشت‌افگن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.
به گفته‌ی وزارت داخله، این عملیات در مربوطات ولسوالی‌های شاه ولی‌کوت، معروف، شورابک و میوند ولایت قندهار، ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی، ولسوالی چهارچینو ولایت ارزگان، ولسوالی متاخان ولایت پکتیکا و ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان راه‌اندازی شده بود.
وزارت داخله در مورد تلفات نیروهای پولیس ملی در جریان این عملیات‌ها چیزی نگفته است.
ناامنی‌ها در بغلان
شهر پل‌خمری، مرکز ولایت بغلان و چندین ساحه‌ی این ولایت در روزهای اخیر شاهد ناامنی‌های شدید بوده است. گزارش‌ها حاکی است که طالبان بر چندین پاسگاه در ساحات چشمه‌ی شیر، سرخ کوتل و دندغوری حمله کرده بودند و چندین پاسگاه را در کنترل خود گرفته‌اند.
روز گذشته جمعه‌الدین مبارز، فرمانده نیروهای پولیس محلی به اطلاعات روز گفت که بیش از چهل سرباز در ساحه‌ی سرخ کوتل در محاصره‌ی طالبان گیر مانده‌اند. این فرمانده از حکومت مرکزی درخواست نیروهای کمکی و تجهیزات کرده بود.
اما صبح امروز قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعلام کرد که نیروهای امنیتی به کمک نیروهای هوایی و نیروهای ویژه‌ی ارتش مناطق سرخ کوتل و چشمه‌ی شیر را از وجود هراس‌افگنان پاکسازی کرده‌اند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by