شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

دیده‌بان حقوق‌بشر، از فروش تسلیحات امریکایی به عربستان سعودی

 به گزارش شبکه تلویزیونی تمدن «کنث راث» مدیر نهاد دیده بان حقوق بشر ، در شبکه اجتماعی توییتر با اشاره به موارد متعدد نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی، تصمیم دولت جدید آمریکا برای تداوم فروش سلاح به این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

 راث نوشت: دولت سعودی زنان را سرکوب می کند، غیرنظامیان یمنی را می کشد و اسلام افراطی را رواج می دهد. ترامپ اما به فروش سلاح به آنها ادامه می دهد.
وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه ادامه فروش آن دسته تسلیحاتی را به عربستان سعودی تایید کرده بود که فروش آنها در اواخر دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» به واسطه نگرانی های حقوق بشری متوقف شده بود.
در کنار نگرانی های حقوق بشری که به ویژه درباره وضعیت زنان در عربستان سعودی وجود دارد؛ این کشور از ششم فروردین سال گذشته هم اقدام به تجاوز نظامی همه جانبه به یمن با هدف بازگرداندن «عبدر به منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت کرده است.
خبرگزاری رویترز در همین خصوص چندی پیش گزارش داده بود که کارشناسان سازمان ملل که تحولات یمن را پیوسته رصد می کنند، در گزارش سالانه جدید خود که یک نسخه از آن به دست این رسانه رسیده است، حملات هوایی ائتلاف تحت هدایت عربستان سعودی در یمن را مصداق احتمالی جنایات جنگی دانسته اند.
سازمان عفو بین الملل هم روز پنجشنبه در همین رابطه گزارش داد که عربستان سعودی برای سومین بار در ماه گذشته میلادی دست به استفاده از بمب های خوشه ای و ترکشی در یمن زده است.
این در حالی است که استفاده از این نوع تسلیحات از سالها پیش ممنوع اعلام شده است.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by