شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

اظهارات جدید و جنجالی والی کندهار در پیوند با انفجار مهمانخانه این ولایت

همایون عزیزی والی قندهار می‌گوید طالبان در حادثه انفجاری در مهمانخانه‌اش در قندهار دست داشته اند و اما پس از آنکه معلوم شد دیپلمات‌های امارات متحده عربی در جمع قربانیان این حادثه هستند از گرفتن مسئولیت انکار کردند.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن “همایون عزیزی والی قندهار که در انفجار مهمانخانه‌اش زخمی شده بود دیروز پس از سپری کردن دوره تداوی خود در فرانسه به کشور آمده و می‌گوید طالبان در حمله یاد شده دست داشتند و در سایت مربوط شان مسولیت را گرفته بودند اما بعد از آن‌که دانستند دیپلمات‌های امارات متحده عربی در جمع قربانیان این حادثه هستند بخاطر خراب نشدن رابطه شان با این کشور از گرفتن مسئولیت خود داری کردند.

او این مطلب را در گفتگو با خبرنگار بی بی سی بیان کرده است.

آقای عزیزی گفته است نارسایی‌هایی در امور امنیتی کشور وجود دارد و طالبان و سایر گروه‌های شورشی از آن به نفع شان استفاده می‌کنند.

او می‌گوید پس از آن‌که دوباره به قندهار برود امور امنیتی این ولایت را بهبود می‌بخشد.

حمله به مهمانخانه والی قندهار شام سه شنبه ۱۲ ماه جدی سال جاری اتفاق افتاد و در این رویداد ۵ دیپلمات امارات متحده عربی یک دیپلمات افغان و دو عضو شورای ملی و یازده تن دیگر کشته اند و همایون عزیزی و سفیر امارات متحده عربی و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

سفیر امارات متحده عربی پس از مراقبت‌های پرشکی نزدیک به یک ماه پیش در گذشت.

حکومت افغانستان یک هیات تحقیق را پیرامون این حادثه موظف کرد و این هیات اعلام کرد که این حمله در خارج از کشور سازماندهی شده است اما به طور صریح نگفته بود که طالبان آنرا انجام داده اند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by