شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

داعش در محاصره کامل نیروهای عراقی در آمد

سخنگوی وزارت دفاع عراق عصر جمعه با بیان این که تروریست ها در بخش غربی شهر موصل به طور کامل در محاصره نیروهای عراقی قرار گرفتند، از تروریست ها خواست که خود را تسلیم کنند.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ”  شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که یحیی رسول الزبیدی گفت: تروریست ها باید سلاح ها خود را تحویل داده و تسلیم شوند در غیر این صورت باید منتظر مرگ باشند.
وی با بیان اینکه نیروهای عراقی در حال پیشروی در محله های بخش قدیمی موصل هستند، افزود: بزودی نیروهای عراقی بخش غربی شهر موصل را به طور کامل از عناصر تروریستی آزاد می کنند.
در همین حال منابع نظامی عراق اعلام کردند که نیروهای عراقی کنترل مسجد جامع پاشا، خیابان عدالت و بازار باب السرای در بخش قدیمی موصل را به کنترل خود درآوردند.
پیشتر منابع خبری گزارش داده بودند که نیروهای عراقی طی عملیاتی وارد منطقه موصل قدیمی شده و درگیری ها در اطراف مسجد جامع النور مکانی که ابوبکر البغدادی سرکرده داعش خلافت خود خوانده خود را در آنجا اعلام کرد آغاز شده است.
بخش قدیمی موصل در کرانه غربی رود دجله قرار دارد که شهر موصل را به دو نیمه تقسیم می کند. بنا بر تخمین گروه های امدادی، در زمان آغاز عملیات آزاد سازی بخش غربی موصل حدود ۷۵۰ هزار نفر در این بخش سکونت داشتند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by