شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۴ حوت ۱۳۹۶ - 23 February 2018

مجلس سنا: جلو تحرکات پاکستان باید گرفته شود

موضوع ایجاد تأسیسات از سوی نظامیان پاکستانی در امتداد خط دیورند، ادامه حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر افغانستان و مسدود ماندن راه‌های تورخم و سپین بولدک از مشکلاتی است که مردم و مشرانو جرگه افغانستان را سخت نگران ساخته است.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن “اعضای مشرانو جرگه  در جلسه عمومی این جرگه گفتند، ایجاد تأسیسات در امتداد خط دیورند از سوی نظامیان پاکستانی برای مردم افغانستان پذیرفتنی نیست.

آنان از حکومت خواستند تا از هر راه ممکن از تخطی‌های پاکستان جلوگیری نماید

 

فضل هادی مسلمیار رئیس این جرگه در این باره گفت:

” مسدود شدن راه‌های تورخم و سپین بولدک، همچنان ایجاد تأسیسات از سوی نظامیان پاکستان واقعاً قابل نگرانی است از آدرس مشرانو جرگه صدا می‌زنم ایجاد هیچ نوع تأسیسات در نقطه صفری برای ملت افغانستان قابل قبول نیست و حکومت باید در این مورد صدای مردم را بلند نماید و از طریق دپلوماتیک و دیگر راه‌ها فشار بیاورد تا از این کارهای پاکستان جلوگیری شود.”

اعضای مشرانو جرگه تخطی‌های اخیر پاکستان در برابر افغانستان را خلاف تمام اصول بین‌المللی و همسایگی می‌دانند.

نظامیان پاکستانی پیش از این نیز در سرحد با ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار، ولایت پکتیکا و در تورخم دست به ایجاد تأسیسات زده‌است که حتی میان نیروهای دو کشور منجر به درگیری و تلفات نیز گردید.

مقامات افغان می‌گویند که پاکستان بر علاوه بستن راه‌های تورخم و سپین بولدک از ماه جنوری سال جاری به این طرف بالای مناطق سرحدی ولایات ننگرهار و کنر بیش از یک هزار و دو صد راکت پرتاب کرده که تلفات نیز به غیر نظامیان وارد شده‌است.

د


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by