شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۱۶ جوزا ۱۳۹۹ - 5 June 2020

ثبت شش مورد مثبت «پولیو» در کشور

وزارت صحت عامه‌ می گوید که شش مورد مثبت ویروس پولیو (فلج کودکان) در کشور ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، موارد مثبت پولیو در ولایت های قندهار، کنر، بدخشان، بلخ و هرات ثبت شده اند.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه در نشست خبری امروز (۱۳ثور) اظهار داشت که شش مورد تازه فلج اطفال در بین کوکان شش ماهه الی دو ساله هستند.

وی اظهار داشت که دو مورد مثبت در ولسوالی ‌های شاه‌ ولی کوت و غورک ولایت قندهار، دو مورد در ولسوالی های «شیگل» و «شلتن» ولایت کنر، یک مورد در ولسوالی یاوان ولایت بدخشان، یک مورد مثبت در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ و یک مورد هم در ولسوالی شیندند ولایت هرات ثبت شده اند.

مایار افزود که به استثنای مورد مثبت پولیو در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ، پنج مورد دیگر کودکان پسر بین سنین شش ماهه الی دوساله‌ اند.

بر اساس معلومات سخنگوی وزارت صحت عامه، با ثبت موار تازه، شمار مجموعی موارد پولیو در جریان سال جاری میلادی در کشور به ۱۱ مورد رسیده است.

پیش از این سه مورد مثبت پولیو در ولایت های هلمند، زابل و نیمروز، یک مورد مثبت در لغمان و یک مورد مثبت دیگر نیز در فراه به ثبت رسیده بود.

وزارت صحت عامه می گوید که دو دوره تطبیق واکسین پولیو در سال جاری میلادی در کشور راه اندازی شد؛ اما به دلیل شیوع کرونا و وضع شرایط قرنطینه، کارزار واکسین پولیو در دو ماه اخیر راه اندازی نشده است.

Share this:


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by