مجموع مبتلایان به کرونا، ۲۶ هزار و ۸۷۴ نفر در کشور

وزارت صحت عامه اعلام کرد که در یک شبانه‌روز گذشته ۱۳ بیمار کووید-۱۹ در کشور جان‌باخته و ۶۵۰ بیمار دیگر پس از صحت‌یابی از شفاخانه‌ها مرخص شده‌اند.

با ثبت این رقم، شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۵۰۴ تن و شمار بهبودیافته‌گان به شش هزار و ۱۵۸ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه روز چهارشنبه، بیست‌وهشتم جوزا، با نشر آمار روزانه‌ی ابتلا به ویروس کرونا گفته است که با بررسی یک هزار و ۱۱۶ نمونه مشکوک به کرونا در آزمایشگاه‌های شناساسی کووید-۱۹، ابتلای ۵۶۴ تن تثبیت شده است. با ثبت این رقم، شمار مجموعی بیماران کووید-۱۹ به ۲۶ هزار و ۸۷۴ تن افزایش یافته است.

طبق معلومات وزارت صحت عامه، ۱۹۲ نفر در کابل، ۶۵ نفر در بامیان، ۶۴ نفر در تخار، ۵۱ نفر در بلخ، ۴۰ نفر در پکتیا، ۲۷ نفر در قندهار، ۲۷ نفر در کندز، ۲۴ نفر در میدان‌وردک، ۲۱ نفر در بغلان، ۱۴ نفر در دایکندی، ۱۲ نفر در کاپیسا، هشت نفر در نورستان، شش نفر در ننگرهار، شش نفر در بدخشان، پنج نفر در کنر و دو نفر دیگر در زابل در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند.

هم‌چنان در یک شبانه‌روز گذشته، سه نفر در کابل، سه نفر در تخار، سه نفر در بامیان، دو نفر در ننگرهار، یک نفر در بادغیس و یک نفر دیگر در میدان‌وردک از اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۶ نفر در کابل، ۷۱ نفر در بلخ، ۶۹ نفر در ننگرهار، ۶۴ نفر در نیمروز، ۴۰ نفر در بدخشان، ۲۹ نفر در فاریاب، ۲۶ نفر در میدان‌وردک، ۱۷ نفر در سرپل، نه نفر در بادغیس، شش نفر در تخار، شش نفر در بامیان و دو نفر دیگر در پکتیا، صحت‌یاب گشته‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *