شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۹ جوزا ۱۳۹۹ - 29 May 2020

رئیس جمهور در هلمند : ملت از معضله ” بگرام ” ناراحت است

آقای کرزی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز وارد لشکرگاه مرکز ولایت هلمند شد. رئیس جمهور، دریک نشست خبری در لشکر گاه، یکبار دیگر براظهارات سه روز پیش خود تاکید کرد و گفت، گروه طالبان در خدمت امریکا قرار دارد. رئیس جمهور در این سفر که شماری از وزیران کابینه و نمایندگان هلمند وی را همراهی می کنند، هشدار داد که اگر زندان بگرام به افغانها سپرده نشود، مردم افغانستان جواب آن را خواهند داد.

براساس برخی گزارش ها قرار بود اقای کرزی رئیس جمهور به ولایت هلمند سفر نماید. این سفر صبح دیروز صورت گرفت و گفته می شود که حوالی ساعت یازد و سی دقیقه قبل از ظهر، وی همراه با هیئت همراهش وارد لشکر گاه مرکز ولایت هلمند شده است.

آقای کرزی، سپس در یک نشست خبری اشتراک نموده و یکبار دیر بر اظهارات سه روز پیش خود در این نشست تاکید کرد و گفت، گروه طالبان در خدمت امریکا است.

 به گفته وى، طالبانى که از دولت ناراض اند، آنها را راضى خواهد کرد؛ اما شمار دیگرى، هراه با اپوزیسیون دولت افغانستان و خارجى ها به خارج سفر میکنند و با آنان مصروف مذاکره اند. رئیس جمهور همچنین گفت: طالبانى که اسلحه خارجى ها را شانه کرده اند، باید خود را اصلاح کنند و اسلحه بیگانگان را به زمین بگذارند. رئیس جمهور تاکید کرد که این دسته از طالبان، باید بدانند که براى بیگانگان کار میکنند.

رییس جمهور، از ایالات متحده نیز خواست که مسئولیت زندان بگرام را به افغانستان واگذار نماید. آقای کرزی هشدار داد و گفت:

اگر این بار، مسوولیت این زندان به افغانستان سپرده نشود، افغان ها جواب آن را خواهند داد.

با اینحال، کاخ سفید اعلام کرده که به سپردن مسئولیت زندان بگرام به افغانستان و حاکمیت ملی آن متعهد است و بزودی به یک فیصله مشترک با افغانستان دست خواهد یافت.رئیس جمهور، از امریکایی ها همچنین خواست که کار بند کجکی هلمند را به زودی تکمیل  کنند. وی گفت، اگر امریکایی ها نمی خواهند که کار این بند را به پیش ببرند، این پروژه مهم را به افغانها واگذار نمایند.

این درحالیست که چند روز پیش گزارشی منتشر شد که براساسا آن، بیش از یک سوم هزینه این بند، توسط خارجی ها بعنوان معاش باز پس گرفته می شود و ایالات متحده، کاری برای اعمار این بند انجام نداده است.قرار است رئیس جمهور از شماری ولسوالی های هلمند نیز بازدید نموده و با مقام های محلی، مردم و متنفذین دیدار و گفتگو نماید.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by