سرپل – کشته شدن ده‌ها جنگجوی طالب دریک حمله هوایی

قول اردوی ۲۰۹ شاهین و منابع محلی درولایت سرپل، از انجام یک حمله هوایی بر تجمع بزرگ طالبان دراین ولایت خبر دادند. مقامات نظامی در سرپل میگویند؛ این حمله در روستای “کته قلعه” ولسوالی سوزمه قلعه صورت گرفته که در آن ملا مزمل، معاون خود خوانده وزارت دفاع طالبان حضور داشته. تاکنون از تلفات دقیق طالبان دراین حمله خبری نشر نشده.

تصاویر ماهواره‌ای که توسط قول اردوی ۲۰۹ شاهین قبل از انجام حمله هوایی به ثبت رسیده است حاکی از تجمع بزرگ طالبان در روستای ” کته قلعه ” ولسوالی سوزمه قلعه ولایت سرپل می باشد.جایی که طالبان شب گذشته، تجمع بزرگ برپا کرده بودند.

منابع محلی در ولایت سرپل می‌گویند، روستای مورد حمله زیر کنترل طالبان است و یک تجمع بزرگ طالبان که به احتمال زیاد جلسه سران این گروه در بخش شمال بوده هدف قرار گرفته است.

براساس گزارش‌ها، بعد ازاین حمله مسیر این منطقه به روی تردد افراد و موترها مسدود شده و شبکه های مخابراتی نیز قطع گردیده.

با اینحال، تاکنون از شمار تلفات گروه طالبان اطلاعاتی در دست نیست، اما منابع محلی می‌گویند، قطعاً تلفات زیادی به طالبان وارد شده است.

از جانبی‌هم، گروه طالبان تاکنون دراین مورد واکنشی نشان نداده است.

برخی‌ها اما احتمال میدهند؛ این حمله در پاسخ به افزایش حملات دو هفته گذشته طالبان در بخش‌های مهم کشور صورت گرفته باشد.

حدود یک هفته پیش، شورای امنیت ملی اعلام کرده بود، که طالبان دریک هفته با انجام ۴۲۲ عملیات نظامی در ۳۲ ولایت خون‌بارترین هفته را در ۱۹ سال گذشته رقم زده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *