ثبت ۹۶ مورد ابتلای جدید به کرونا در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز ‌یک‌شنبه (۲۰ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۴۷۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۹۶ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، پکتیا، بامیان، بغلان، دایکندی، بادغیس، پروان و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۹ هزار و ۷۹۹ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۵۰ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۱۱۴ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ بیمار مبتلا به کرونا جان باخت و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۴۷۷ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۷,۵۰۶,۷۸۰ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۰۷۸,۰۰۷ نفر قربانی این ویروس و ۲۸,۱۴۷,۴۳۶ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۷,۹۴۵,۵۰۵ نفر مبتلا و ۲۱۹,۲۸۲ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۰۵۳,۸۰۶ مبتلا و با ۱۰۸,۳۷۱ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور روسیه با ۱۴۳ نفر و مکزیکو با ۱۳۵ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *