با ثبت ۷۱ مورد ابتلای جدید، شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۳۹۸۷۰ نفر رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز دو‌شنبه (۲۱ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۵۶۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۷۱ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، بامیان، قندوز، بغلان، دایکندی، بادغیس، نیمروز، پروان، غور، هلمند و خوست به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۹ هزار و ۸۷۰ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۴ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۱۱۸ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ بیمار مبتلا به کرونا جان باخت و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۴۷۹ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۷,۷۹۷,۳۰۴ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۰۸۱,۹۴۵ نفر قربانی این ویروس و ۲۸,۳۷۹,۶۸۳ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۷,۹۹۲,۹۳۲ نفر مبتلا و ۲۱۹,۷۰۶ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۱۲۲,۸۶۲ مبتلا و با ۱۰۹,۲۰۹ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۱۳۹ نفر و روسیه با ۱۲۵ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *