بهبود یافتن ۱۹۰ نفر از مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز سه‌شنبه (۲۲ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۴۰۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۵۸ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های هرات، قندهار، بلخ، فراه و ارزگان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۹ هزار و ۹۲۸ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۱۹۰ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱ بیمار مبتلا به کرونا جان باخت و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۴۸۰ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۸,۱۰۰,۳۷۸ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان  1,086,417نفر قربانی این ویروس و ۲۸,۶۳۷,۳۷۵ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۰۳۸,۳۹۱ نفر مبتلا و ۲۲۰,۰۲۱ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۱۷۷,۷۸۳ مبتلا و با  109,917 نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور ایران با ۲۵۴ نفر، روسیه با ۲۴۴ نفر و مکزیکو با ۱۶۴ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *