با ثبت ۶۶ مورد جدید کرونا، شمار مبتلایان در کشور به ۳۹۹۹۴ نفر رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز چهار‌شنبه (۲۳ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۳۱۸ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۶۶ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، بامیان، قندوز، لوگر، نیمروز، پروان، پنجشیر، زابل و ارزگان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۹ هزار و ۹۹۴ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۴۶ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۳۵۴ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱ بیمار مبتلا به کرونا جان باخت و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۴۸۱ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۸,۴۲۶,۵۳۹ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۰۹۱,۷۵۹ نفر قربانی این ویروس و ۲۸,۸۸۳,۹۴۷ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۰۹۳,۶۰۰ نفر مبتلا و ۲۲۰,۹۰۰ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۲۴۱,۵۱۷ مبتلا و با   110,645 نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۴۷۵ نفر، روسیه با ۲۳۹ نفر و اندونزیا با ۱۲۹ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *