شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به بیش از ۴۰ هزار نفر رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز پنج‌شنبه (۲۴ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۲۴۸ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۳۲ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، بلخ، تخار و بغلان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۰ هزار و ۲۶ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۹۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ مورد فوتی گزارش نشده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس در عدد ۱ ‌هزار و ۴۸۱ نفر ثابت باقی مانده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۸,۷۹۴,۴۰۴ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۰۹۷,۶۲۸ نفر قربانی این ویروس و ۲۹,۱۵۲,۰۶۸ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۱۵۰,۳۸۳ نفر مبتلا و ۲۲۱,۸۵۰ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۳۰۹,۱۶۴ مبتلا و با   111,337 نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۴۷۸ نفر، روسیه با ۲۸۶ نفر و اندونزیا با ۱۱۲ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *