در شبانه‌روز گذشته ۶۲ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا به ثبت رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز جمعه (۲۵ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۴۲۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۶۲ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، قندوز، بغلان، دایکندی، نیمروز، پروان و میدان‌وردک به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۰ هزار و ۸۸ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۶۹ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۵۱۶ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد فوتی گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس در عدد ۱ ‌هزار و ۴۸۵ نفر ثابت باقی مانده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۳۹,۲۹۸,۹۵۴ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۱۰۴,۷۹۸ نفر قربانی این ویروس و ۲۹,۴۵۴,۲۶۰ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۲۲۸,۰۰۱ نفر مبتلا و ۲۲۲,۹۳۵ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۳۸۳,۱۰۴ مبتلا و با   112,357 نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۳۸۷ نفر، ایران با ۲۶۵ نفر و روسیه با ۲۳۲ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *