ثبت ۴۰ هزار و ۲۰۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز ‌یک‌شنبه (۲۷ میزان) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۴۷۶ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۵۹ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، تخار، بغلان، پروان، فراه و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۰ هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۵۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۶۱۴ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس در عدد ۱ ‌هزار و ۴۹۲ نفر ثابت باقی مانده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۴۰,۰۰۸,۶۲۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۱۱۵,۲۳۶ نفر قربانی این ویروس و ۲۹,۹۲۴,۴۷۱ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۳۴۳,۱۴۰ نفر مبتلا و ۲۲۴,۲۸۳ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۴۹۴,۵۵۱ مبتلا و با ۱۱۴,۰۶۴ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۳۵۵ نفر، روسیه با ۱۸۵ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *