شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۱۶ جوزا ۱۳۹۹ - 5 June 2020

دیلی استار : تسلیح شورشیان در خاورمیانه

روزنامه انگلیسی دیلی استار روز یک شنبه نوشت: “فیلیپ هاموند” وزیر دفاع انگلیس در خلال دیدار از ایالات متحده با چاک هگل نظیر آمریکایی خود و در سایه تشدید خشونت ها در سوریه، تسلیح و تجهیز بیشتر ارتش آزاد (مخالفان حکومت سوریه) را بررسی کرد.

دیلی استار سندی می افزاید: آمریکا طی چند روز آینده درباره این امر تصمیم گیری می کند و احتمالا انگلیس هم از تصمیم آمریکا تبعیت خواهد کرد.
انگلیس در حال حاضر براساس توافق صورت گرفته در اتحادیه اروپا، از ارسال سلاح به مخالفان سوریه منع شده است.

این نشریه اروپایی به نقل از یک منبع دولتی مطلع خاطرنشان کرد: لندن و واشنگتن حتی بر سر نوع سلاح ها نیز توافق کرده اند و قرار است این سلاح ها از نوع موشک های زمین به هوا، ضد هوایی، خمپاره انداز و توپخانه باشد.

“دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس تجهیز و تسلیح تروریست های در حال جنگ در سوریه را که موجب کشته شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده اند، اقدام خیرخواهانه توصیف کرده است.  این منبع دولت انگلیس خاطر نشان می کند که نیروهای ویژه انگلیسی به زودی اقدام به انتقال سلاح به مرزهای سوریه کرده و از دریافت آن توسط گروه های هدف (مخالفان مسلح)، مطمئن خواهند شد.

روزنامه دیلی استار پیش از این در سندی فاش کرده بود که انگلیس محموله سلاحی به ارزش ۲۰ ملیون پوند، معادل ۳۰ ملیون دلار به کشورهای همسایه سوریه ارسال کرده که به سرعت به دست شورشیان رسیده است.

این محموله سلاح شامل تفنگ های تهاجمی، تیربارهای سبک، نارنجک، راکت انداز و موشک های ضدتانک و مهمات مربوطه بود. دولت های غربی – عربی ۲۷ ماه پیش جنگ خانمانسوزی را علیه مردم و حکومت سوریه به راه انداختند و با تامین مالی و تسلیحاتی تروریست ها درصدد حذف سوریه به عنوان یکی از اضلاع مقاومت ضدصهیونیستی برآمدند، اما مردم و ارتش سوریه طی بیش از ۲ سال مقاومت، نقشه های کشورهای غربی و عربی را نقش برآب کرده اند.

Share this:


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by