شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۱۶ جوزا ۱۳۹۹ - 5 June 2020

برنامه زراعتی دولت برای ۲۰۲۰ اعلام شد

افغانستان تلاش دارد تا سال ۲۰۲۰ تولیدات غله‌ در کشور را به ۹ میلیون تن برساند. مسئولان وزارت زراعت، مالداری و آبیاری با بیان این مطلب می‌گویند: افغانستان سالانه به ۹ میلیون تن غله نیاز دارد که برنامه‌های روی دست است تا سال ۲۰۲۰ نیازمندی کشور در این زمینه برطرف گردد. به گفته این مسئولان، در حال حاضر تولیدات غله در کشور ۵ میلیون تن می‌باشد.

عبدالغنی غوریانی معین امور کشاورزی وزارت زراعت در سفر به ولایت هرات صبح امروز گفت: در حال حاضر در افغانستان سالانه ۵ میلیون تن غله از جمله، گندم، جو و برنج تولید میشود که پاسخگوی نیازمندی های مردم نمی‌باشد. او میگوید وزارت زراعت برنامه های جدی را روی دست دارد تا سال ۲۰۲۰، افغانستان در بخش غذا و تولید غله خودکفا شده و این تولیدات به مرز ۹ میلیون تن برسد.

وی می‌افزاید با این همه کشاورزی و دامداری افغانستان نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده که از آن جمله می‌توان به افزایش تولیدات تخم بذری از ۷ هزار تن به ۵۰ هزار و ایجاد بیش از ۱۲ هزار باغ میوه اشاره داشت.

آقای غوریانی همچنین گفت که برنامه مشخص و دقیقی از سوی وزارت زراعت اتخاذ شده تا در بخش جذب بازار فروش برای محصولات زراعتی فعالیتهای مثمری صورت گیرد. از سویی دیگر داوود صبا والی هرات میگوید این ولایت در زمینه ی زراعت رشد چشمگیری را داشته وهرات میتواند تا در بخش کشاورزی الگوی مناسبی برای دیگر ولایات باشد.

Share this:


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by