شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۹ جوزا ۱۳۹۹ - 29 May 2020

جان باختن هفت غیر نظامی در شرق افغانستان

 

در انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ولایت لغمان ، دست‌کم هفت نفر جان باخت.

این انفجار در اوایل روز دوشنبه زمانی به وقوع پیوست که یک موتر نیز رفتار در منطقه حکیم‌آباد ولایت لغمان با بمب کنار جاده‌ای برخورد کرد.

قربانیان این رویداد، همگی اعضای یک خانواده از جمله چهار زن، دو کودک و یک مرد بودند.

دفتر والی لغمان با انتشار بیانیه‌ای، شورشیان طالب را مسئول این انفجار دانست، با وجود این گروه طالبان هنوز در مورد مسئولیت این حادثه ادعایی نکرده است.

حملات مکرر بمب‌ گذاری اخیرأ زندگی و فعالیت‌های کاری در افغانستان را مختل کرده است.

امریکا و متحدانش در سال ۲۰۰۱ به عنوان اجرای بخشی از طرح واشنگتن در مبارزه با، به اصطلاح تروریسم به افغانستان هجوم آوردند این تهاجم منجر به حذف طالبان از قدرت شد، ولی ناامنی در سراسر این کشور همچنان ادامه دارد.

در اواخر ماه اپریل، از آغاز تهاجم بهاری سالانه علیه نیروهای خارجی به رهبری امریکا و نیروهای افغانی در افغانستان خبر داد.

این گروه‌های شورشی گفته‌اند که از هر تاکتیک ممکن برای ضربه زدن به نیروهای افغان و نیروهای خارجی به رهبری امریکا استفاده خواهند کرد.

براساس گزارش منتشر شده سازمان ملل در ماه فبروری، در درگیری‌های مرتبط به خشونت‌ها در سال ۲۰۱۲ در افغانستان، بیش از ۲۷۵۰ نفر کشته و حدود ۴۸۰۰ نفر مجروح شده‌اند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by