شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
جمعه، ۱۶ جوزا ۱۳۹۹ - 5 June 2020

۶۰% شهروندان ولایت غور محروم از خدمات صحی

تنها ۴۰ درصد مردم غور از امکانات درمانی و بهداشتی برخوردارند. مسئولان صحت عامه ی این ولایت می‌گویند، با اینکه در این اواخر تعداد مراکز درمانی در غور افزایش چشمگیری یافته، اما شمار زیادی از مردم از نبود امکانات بهداشتی و درمانی رنج می‌برند. صعب العبور بودن راه های ولسوالی‌ها و روستاهای این ولایت، مهمترین دلیل این مشکل عنوان شده است.

غلام نبی یگانه رئیس صحت عامه ولایت غور می‌گوید، به دلیل کمبود امکانات و مشکلات در راه‌های مواصلاتی بین روستاها و ولسوالیها، ارائه خدمات درمانی در این ولایت با مشکلات زیادی مواجه می باشد. او می‌افزاید، در حال حاضر ۶۰ درصد مردم ولایت غور از نبود خدمات بهداشتی و صحی رنج می‌برند. به گفته رئیس صحت عامه غور این مشکلات در فصل سرما بیشتر شده است.

آقای یگانه گفت؛ نبود دارو و امکانات از دیگر مشکلات مردم غور به شمار می‌رود. بگفته وی، نیاز است تا برای برطرف سازی این مشکلات از سوی مسئولین حکومتی امکانات بیشتری درنظر گرفته شود.

مسئولان صحی در این ولایت همچنین از نبود نیروهای متخصص پزشکی در مناطق دور دست غور ابراز نگرانی نموده و میگویند این روند باعث شده تا شمار زیادی از مردم غور قربانی شوند. در حال حاضر نزدیک به ۶۰ مرکز درمانی در ولایت غور فعالیت دارد.

اتاق خبر تلویزیون تمدن

Share this:


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by