یک پایگاه آموزش ترور و اقدامات هراس افگنانه، در ولایت زابل کشف شد

ریاست عمومی امنیت ملی خبر داده است که مأموران این اداره در نتیجه یک عملیات مشترک با نیروهای پولیس و ارتش، یک مرکز آموزش تروریستان را در ولایت زابل کشف کرده است.
به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن “در خبرنامه امنیت ملی که در صفحه انترنیتی این اداره به نشر رسیده، آمده است که در نتیجه‌ی این عملیات سه تروریست نیز بازداشت شده‌اند.
خبرنامه افزوده که این مرکز در مسیر شاهراه قلات – قندهار بوده که در آن علاوه بر آموزش تروریستان تصامیم حملات تروریستی و تخریبی چون: جابه‌جا نمودن ماین‌ها در مسیر شاهراه زابل – قندهار، حمله بر مسافران و انفجار پل‌ها و پُل‌چک‌ها در مسیر شاهراه گرفته می‌شد.
نیروهای امنیتی از این مرکز مقدار زیادی مواد انفجاریه، ماین‌های ریموت کنترل، ماین‌های ضد وسایط و بشکه‌ای و تعداد زیادی کتاب‌های رهنمای ساخت ماین‌ها به‌دست آورده‌اند.
ولایت زابل در جنوب کشور از ولایت‌ها ناامن کشور به شمار می‌رود که در جریان یک سال گذشته، چندین مورد آدم ربایی، گروگان‌گیری، درگیری طالبان با نیروهای امنیتی و درگیری خودی میان طالبان صورت گرفته است.
تاهنوز بیست مسافر که در ولسوالی شاه‌جوی این ولایت به روز شنبه گذشته از سوی افراد مسلح به گروگان گرفته شده بود، خبری در دست نیست.

10 thoughts on “یک پایگاه آموزش ترور و اقدامات هراس افگنانه، در ولایت زابل کشف شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *