امریکا در سوریه بیش از ۳۰۰ غیر نظامی را کشته است

یک مقام عالی رتبه دولت سوریه، ا‌‌‌ئتلاف به رهبری امریکا را متهم به نقض حاکمیت ملی این کشور کرد.

وزیر عدلیه سوریه تعهد نمود که در برابر آن کشورها، سازمان‎ها و اشخاص مبارزه قانونی خواهد کرد که مسئول کشتار مردم سوریه شمرده می‎شوند.

نجیم الاحمد انتقاد بر این ا‌‌‌ئتلاف را در سمپوزیمی که از سوی وزارت عدلیه و به کمک وزارت‎های اطلاعات و معارف این کشور تنظیم شده بود، بیان کرد.

گزارش‎ها می‎گویند، در نتیجه حملات هوایی ایتلاف به رهبری امریکا بیش از ۳۰۰ غیر نظامی سوریه کشته شده و به زیربناهای این کشور ضرر رسانده‎است.

بر اساس گزارش خبر گزاری رویترز ا‌‌‌ئتلاف به رهبری امریکا از سال ۲۰۱۴ میلادی به این سو، بدون مجوز سازمان ملل متحد و حکومت دمشق بر سوریه حملات هوایی را انجام می‎دهند.

جت‎های جنگی نیروهای هوایی ا‌‌‌ئتلاف به رهبری امریکا در ماه سپتمبر، مواضع اردوی سوریه را در شهر دیر الزور، بمباردمان کرده و در نتیجه آن ده‎ها عسکر اردوی سوریه کشته شدند.

قوماندانی قوای مرکزی امریکا گفت، این حمله اشتباه صورت گرفته‎است، اما اردوی سوریه به رهبری ا‌‌‌ئتلاف امریکا را متهم کرده که از گروه تندرو موسوم به دولت اسلامی یا داعش حمایت می‎کند.

وزیر عدلیه سوریه خطاب به اشتراک کننده‎گان این سمپوزیم بین المللی گفت، حکومت از همه گروه‎های تروریستی، آنانی که این گروه‎های را حمایت می‎کنند و آنانی که بر قلمرو سوریه تجاوز کرده‎اند، حساب پس خواهد گرفت.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *