شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
دوشنبه، ۱۱ حمل ۱۳۹۹ - 30 March 2020

اختلاس نجومی در وزارت معادن و پطرولیم کشور

شبکه مبارزه با فساد اداری در کشور از موجودیت فساد چندین میلیون دالری و مدیریت ضعیف در کدر رهبری وزارت معادن و پترولیم پرده برداشت.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” این شبکه  فاش ساخت که برخی مقامات بلند رتبه این وزارت، در بدل عقد قرار داد با برخی شرکت‎ها حدودا ده میلیون دالر رشوه گرفته‎اند.

اعضای این شبکه  هنگام نشر گزارش در رابطه به فساد گسترده در وزارت معادن و پترولیم به رسانه‎ها گفت، قرار است ۲۱۷ قرار داد جدید استخراج معادن صورت گیرد اما به گفته این شبکه برخی مقامات وزارت معادن در بدل هر قرارداد حد اوسط صد هزار دالر گرفته‎اند.

آنان هنگام نشر گزارش به رسانه‎ها گفت، ضعف مدیریتی در وزارت معادن و پترولیم سبب افزایش فساد گردیده و تعداد قرار دادها به اساس شناخت و رشوه برای افراد مشخص داده می‎شوند.

زمان خان امرخیل رئیس این نهاد می‎گوید، برخی مقامات بلند رتبه وزارت معادن و پترولیم در بدل ۲۱۷ قرار داد از طرف مقابل ده میلیون دالر رشوه گرفته‎ان

او افزود:

” این ده میلیون دالر که به شکل رشوه گرفته شده با برخی مردم وعده نیز شده که از ۲۱۷ قرار داد که وجود دارد به افراد مشخص داده می‎شود و ده میلیون دالر نیز به گونه رشوه گرفته می‎شود.”

اعضای این شبکه می‎گویند، از جمع این قرار دادها شش قرار داد آن به گونه یکجا به زورمندان داده شده که به گفته آنان بخاطر پیش بردن کارهای شان به مخالفین مسلح دولت باج می‎دهند اما از چند سال بدینسو برای حکومت افغانستان هیچ نوع مالیه نداده‎اند.

به اساس معلومات این شبکه، قراردادهای وزارت معادن و پترولیم برای زورمندان و افرادی نزدیک به مقامات بلند رتبه دولتی داده می‎شوند.

پیش از این نهاد نظارت و ارزیابی از معادن افغانستان نیز از وجود فساد گسترده در بخش معادن این کشور ابراز نگرانی کرده‎است.

این نهاد گفته که ادامه سرپرستی در وزارت معادن و پترولیم، ضعف اداری در جمع آوری عواید معادن از مشکلاتی بوده که سد راه استخراج معادن در افغانستان گردیده‎است.

گزارش نشر شده شبکه مبارزه با فساد نشان می‎دهد که در استخراج غیر قانونی معادن علاوه بر شماری از وزرا برخی اعضای شورای ملی نیز دست دارند.

اما وزارت معادن و پترولیم این مسئله را رد کرده و نشر گزارش از سوی شبکه مبارزه با فساد را بی اساس می‎داند.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by