شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن جستجو
دوشنبه، ۱۱ حمل ۱۳۹۹ - 30 March 2020

کمر کابل، با کمربند سبز بسته می‌شود

کمپاین ملی نهال شانی بهاری سال ۱۳۹۶ و پروژه کمر بند سبز کابل از سوی رئیس اجرایی و وزیر زراعت  تحت عنوان حمایت و احترام به نیروهای دفاعی و امنیتی کشور راه اندازی شد.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” اسدالله ضمیر وزیر زراعت در افتتاح این کمپاین گفت :”امسال در همکاری نزدیک با بخش خصوصی، قریه داران و موسسات همکار ۲۶.۲ میلیون اصله نهال مثمر و غیر مثمر را آماده توزیع ساخته ایم.

وی تصریح کرد: برای سرسبزی شهر کابل علاوه بر کمپاین ملی نهال شانی، پروژه کمربند سبز کابل نیز در نظر گرفته شده است.

این پروژه ۸۸۳ هکتار زمین را در بر می گیرد.

ساحات ( کوه تلویزیون، کوه شیر دروازه، آسمایی، دامنه های تپه های قرغه ودامنه های تپه های قصبه خانه سازی ) شامل این پروژه است.

قرار است در کمپاین بهاری سال ۱۳۹۶ کمربند سبز کابل در مجموع ۲۰ هزار اصله نهال غرس گردد.
کمربند سبز کابل یکی از پروژه های بزرگ وزارت زراعت است که در جریان یک سال تطبیق آن ۲۴۸ هزار روز کاری را برای باشنده های محلی فراهم ساخته و در سال پیش رو زمینه کار برای ۱۳۰ هزار تن دیگر را مساعد خواهد ساخت.

نهال شانی برای کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از سیلاب ها، تنوع حیات وحش و ایجاد تفریحگاه برای باشندگان کشور ضروری پنداشته می شود.

اقلیم افغانستان ایجاب می کند که زمان نهال شانی در ولایت های سرد سیر از پانزده حوت شروع و ۱۵ حمل ختم گردد. به همین گونه زمان نهال شانی در ولایت های گرم سیر، از پانزده دلو آغاز تا پایان حوت ادامه می یابد.


اشتراک گزاری خبر

نظر دهيد

* ايميل شما پخش نخواهد شد.


شبکه تلویزیونی تمدن

شبکه تلویزیونی تمدن در برابر محتوای مطالب دیگران مسئول نمی باشد. کلیه حقوق مطالب مربوط به سایت شبکه تلویزیونی تمدن می باشد.

Designed & Developed by