رئیس جمهور از سرکوب مخالفین مسلح نظام خبر داد

رئیس جمهور غنی می گوید هر کسی که مقابل قانون اساسی و نظام افغانستان مسلح می گردد، باید سرکوب و منکوب شود.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” رئیس جمهور غنی که با سید محمد روشن‌دل قوماندان عمومی قطعات خاص پولیس ملی و شماری از قوماندانان ارشد و افسران نظامی ملاقات کرد این مطلب را گفت.

بر اساس خبرنامه ارگ، قوماندان عمومی قطعات خاص پولیس ملی گفت، کار ایجاد سه قطعه تازه پولیس آغاز شده است.

سید محمد روشندل در دیدارش به رئیس جمهور اشرف غنی گفت که کار ایجاد سه قطعه جدید پولیس خاص، در سال ۱۳۹۸ شمسی به پایان میرسد.

به گفته آقای روشندل، این سه قطعه پولیس خاص، برای بهبود امنیت در ولایت های هرات، کندز و ننگرهار جابجا خواهند شد.

رئیس جمهور غنی هم در این نشست، از خدمات قطعات خاص پولیس ملی ستایش کرد و یکبار دیگر به آنها گفت که در مورد مبارزه با تروریزم هیچگونه ابهامی وجود ندارد و کسانی باید سرکوب شوند که در برابر قانون اساسی و نظام افغانستان سلاح می گیرند.
وی گفت:
” تعریف دشمن واضح است. ما ابهام نداریم. هر کسی که مقابل قانون اساسی افغانستان و جمهوری اسلامی افغانستان سلاح میبردارد، دشمن این خاک است و شما اجازه دارید که سرکوب شان کنید.”

در خبرنامه ارگ آمده است که سید محمد روشندل قوماندان قطعات خاص پولیس ملی، لیستی از خواست ها و پیشنهاد هایش را به رئیس جمهور پیشکش کرده که در آن، ایجاد یک واحد بودجه برای انتقال اجساد و زخمی های پولیس در ولایت ها، ترمیم اسلحه و دسترسی به تجهیزاتی که ماین ها را خنثی می کند، از مهم ترین موارد استند.

همچنان ایجاد تاسیسات در مرکز و ولایت ها، قرارداد با یک شفاخانه برای معالجه زخمی های همین قطعه، افزایش معاش، به میان آوردن یک ساحه برای تمرینات تکتیکی، ایجاد کورس ها برای افسران و توجه به خانواده های قربانیان قطعات خاص پولیس ملی از خواست های اند که در لیست آقای روشندل شامل اند.

رئیس جمهور غنی گفت، در جریان پنج روز آینده، اسلحه قطعات خاص پولیس ملی تامین خواهد شد. وی همچنان تعهداتی برای ارائه برخی امتیاز ها برای این نیرو ها داشت:

” هدایت واضح من است که یک شفاخانه درجه اول بین المللی ایجاد شود تا از مریضان قوای خاص مواظبت کند. یقین داشته باشید که سر قوماندان اعلی تان، هر کدام تانرا مثل اولاد خود میبیند.”

رئیس جمهور اشرف غنی همچنان روی کاهش تلفات پولیس خاص تاکید کرد و گفت: باید تجهیزات این نیرو ها افزایش یابد.

18 thoughts on “رئیس جمهور از سرکوب مخالفین مسلح نظام خبر داد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *