دو نفر به‌شمول یک زن در انفجار مین، در کابل کشته شدند

پولیس کابل می‌گوید که دراثر انفجاری در ناحیه دوازدهم شهر کابل، دو نفر به‌شمول یک زن کشته شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل گفت که این انفجار ساعت ۷:۴۵ دقیقه‌ صبح امروز (شنبه، ۷ سرطان) در ساحه‌ پل‌چرخی کابل رخ داده است.

به گفته‌ فرامرز، در این حادثه یک عراده موتر کرولا هدف انفجار مین مغناطیسی قرار گرفته است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با نشر اعلامیه‌ای تأیید کرده است که دو کارمند این کمیسیون صبح امروز در انفجاری در منطقۀ چهارراه بت‌خاک در مربوطات حوزۀ دوازدهم امنیتی شهر کابل جان باخته‌اند.

این کمیسیون گفته است که یکی از جان باخته‌گان مشاور حقوقی و دیگرش به حیث راننده در این نهاد کار می‌کرد. این انفجار هنگامی رخ داده است که این دو تن به سوی دفتر کارشان می‌رفتند.

سازمان عفو بین‌الملل، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان و سفارت بریتانیا در کابل حمله بر کارمندان کمیسیون حقوق بشر را نکوهش کرده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل کشته‌شدن کارمندان کمیسیون حقوق بش را هولناک خوانده و خواهان بررسی این رویداد و به عدالت کشاندن عاملان آن شده است.

یوناما گفته است که هیچ‌گونه توجیهی برای هدف قرار دادن مدافعان حقوق بشر وجود ندارد. این نهاد نیز خواهان بررسی‌ بی‌درنگ و شناسایی عاملان این رویداد شده است.

الیسون بلک، سفیر بریتانیا در کابل نیز گفته است که از این انفجار که کارمندان کمیسیون مستقل حقوق بشر را هدف قرار داده شوکه شده است. او در توییترش نگاشته است که این‌گونه خشونت‌ها باید پایان یابد.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *