بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان در واکنش به توهین به مراجع دینی

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان

درباره اهانت به ساحت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی)

بسم الله الرحمن الرحیم

« مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین» قرآن کریم

اقدام موهن روزنامه سعودی شرق الاوسط احساسات مسلمانان در سراسر عالم را جریحه دار ساخت و با واکنش سراسری و شدید آنان مواجه شد، که ازین جهت ناگزیر به عقب نشینی و ارائه توجیهات غیر عقلانی و مضحک گردید. اهانت از سوی این به اصطلاح روزنامه به شخصیتی صورت گرفت که عامل اساسی و حیاتی وحدت و یگانگی مسلمانان در سراسر جهان، مخصوصاً عراق اسلامی بوده و استوانه محکم در برابر فرقه گرایی و افراطیت در آن کشور می‌باشد. و بر همگان آشکار و عیان است که فتوای معروف این بزرگوار سبب گردید که ستون فقرات گروه تروریستی داعش در عراق بشکند.

بدون تردید این اقدام استکبار جهانی و عوامل منطقه‌ای آن جهت ایجاد تفرقه و بی‌ثباتی در عراق و تسلط بر منابع اقتصادی این کشور و ماحول آن انجام شده است.

شورای علمای شیعه افغانستان این اهانت نابخشودنی و وقیحانه را به ساحت مقدس مرجعیت اعلای دینی مسلمانان، شدیداً تقبیح و محکوم می‌نماید و برای معظم له طول عمر همراه با برکت از خدای منان می‌خواهد. و با استفاده از فرصت از همه مسلمانان عالم می‌خواهد که فریب اغواگری شیاطین بزرگ و استخبارات منطقه را نخورده و همچنان با وحدت و یکپارچگی به ریسمان الهی چنگ زده، و پشتیبان مرجع دینی باشند.

شورای علمای شیعه افغانستان

۱۵/۴/۱۳۹۹

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *