رکورد جدید رونالدو؛ ۵۰ گل در سه لیگ

در ادامه رقابت‌های فوتبال هفته سی‌و‌‌چهارم سری A ایتالیا، بامداد امروز سه‌شنبه (۳۱ سرطان) تیم‌های فوتبال یوونتوس و لاتزیو به مصاف هم رفتند که با دو گل ستاره پرتغالی تیم یوونتوس این بازی ۲ بر یک به نفع بانوی پیر به پایان رسید.

گل‌های کریستیانو رونالدو علاوه بر نزدیکتر کردن یوونتوس به قهرمانی در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا، باعث ثبت رکوردی جدید برای این بازیکن هم شد. این دو گل باعث شد تا رونالدو به اولین بازیکن با ۵۰ گل زده در سه لیگ معتبر جهان، سری آ ایتالیا، لالیگا و لیگ برتر انگلستان، تبدیل شود.

تا این‌جای کار رونالدو با زدن دو گل در فاصله ۳ دقیقه، که یکی از آنها از روی نقطه پنالتی زده شد، شمار گل‌های خود را به عدد ۳۰ رساند. حالا او با مهاجم لاتزیو، چیرو ایموبیله که او هم در همین بازی گلی از روی نقطه پنالتی زد، بصورت مشترک کاندید آقای گل این فصل بشمار می‌رود.

نقطه اشتراک رونالدو و ایموبیله در ۱۲ گلی است که هر دو بازیکن از زدن پنالتی کسب کرده‌اند. و همچنان هردو نفر این شانس را دارند تا رکورد ۳۶ گل گونسالو ایگواین در فصل ۱۶-۲۰۱۵ برای ثبت بیشترین گل در یک فصل سری A را بشکنند. این در حالی است که که با زدن ۵ گل دیگر از روبرت لواندوفسکی رکوردار کسب کفش طلای اروپا نیز پیشی خواهند گرفت.

ایموبیله در این بازی به پنجمین بازیکن ایتالیایی تاریخ سری A‌ تبدیل شد که در این فصل این رقابت‌ها حداقل ۳۰ گل می‌زند. جوزپه مه‌آتزا در فصل ۳۰- ۱۹۲۹، فلیچه بورل در فصل ۳۴-۱۹۳۳، آنتونیو آنجلیلو در فصل ۵۹-۱۹۵۸ و لوکا تونی در فصل ۰۶-۲۰۰۵ چهار بازیکن قبلی بودند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *