ثبت ۱۱۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز پنجشنبه (۱ عقرب) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۴۴۰ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۱۶ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، قندوز، بغلان، پروان، هلمند، لغمان، کنر، پنجشیر و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۰ هزار و ۶۲۶ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۷ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۳ هزار و ۸۳۱ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۵۰۵ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۴۱,۵۷۴,۷۴۰ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۱۳۷,۷۴۲ نفر قربانی این ویروس و ۳۰,۹۵۹,۳۵۵ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۸,۵۸۵,۷۴۸ نفر مبتلا و ۲۲۷,۴۱۹ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۷۰۸,۹۴۷ مبتلا و با ۱۱۶,۶۸۱ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۵۲۲ نفر، ایران ۳۰۴ نفر و روسیه با ۲۹۰ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *