ثبت ۶ نفر جان باخته / ۱۱۳ مورد ابتلای جدید در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز ‌چهار‌شنبه (۷ عقرب) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۵۷۶ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۱۳ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، قندوز، بغلان، بادغیس، نیمروز، غزنی، کنر، سمنگان و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۱ هزار و ۱۴۵ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۲۰ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۴ هزار و ۲۳۷ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۶ مورد فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۵۲۹ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون  44,322,504نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۱۷۳,۱۸۹ نفر قربانی این ویروس و ۳۲,۴۸۶,۷۰۳ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۹,۰۳۹,۱۷۰ نفر مبتلا و ۲۳۲,۱۰۱ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۷,۹۹۰,۳۲۲ مبتلا و با ۱۲۰,۰۵۴ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۶۴۳ نفر، روسیه با ۳۴۶ نفر و مجارستان با ۲۳۶ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *