لیگ ملت‌های اروپا| آلمان ۶ گل از اسپانیا دریافت کرد / فرانسه ۴ بر ۲ از سد سوئد گذشت

به گزارش بخش ورزشی تمدن، در نخستین شب از هفته ششم لیگ ملت‌های اروپا، سه‌شنبه شب (۲۷ عقرب) هشت بازی برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه چهار لیگ A، تیم ملی اسپانیا در آندلس به مصاف تیم ملی آلمان رفت و موفق شد میهمان خود را با نتیجه قاطع ۶ بر صفر شکست دهد.

در این بازی آلوارو موراتا در دقیقه ۱۷، فران تورس در دقایق ۳۳، ۵۵ و ۷۱ و رودریگو هرناندز در دقیقه ۳۸ و در نهایت مایک اویارسابال در دقیقه ۸۹ گل ششم ماتادورها را به نام خود ثبت کرد.

اسپانیا با این بُرد، ۱۱ امتیازی و صدرنشین شد و صعودش به نیمه نهایی رقابت‌ها را قطعی کرد.

دیگر بازی این گروه که قرار بود میان تیم‌های اوکراین و سوئیس برگزار شود، لغو شده بود. اوکراین و سوئیس به ترتیب با شش و سه امتیاز در رده‌های سوم و چهارم این گروه هستند. به این ترتیب سوئیس برای فرار از سقوط به لیگ پایین‌تر باید اوکراین را شکست دهد.

در دیگر بازی مهم سه‌شنبه شب از گروه C لیگ A، تیم ملی فرانسه در شهر پاریس میهمانش سوئد را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد. فرانسوی‌‌ها در دقیقه ۴ با گلی که ویکتور کلاسون برای سوئد زد از میهمان خود عقب افتادند اما اولیویه ژیرو در دقیقه ۱۶ آنها را به بازی برگرداند. بنجامین پاوار در دقیقه ۳۶ خروس‌ها را پیش انداخت و ژیرو با زدن دومین گل خود در دقیقه ۵۹ خیال شاگردان دیدیه دشان را از بابت پیروزی آسوده کرد.کوایسون در دقیقه ۸۸ اختلاف را برای سوئدی‌ها به حداقل رساند اما در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف شده فرانسه دوباره با گلزنی کینگزلی کومان اختلاف را به دو گل افزایش داد.

در بازی همزمان این گروه، تیم‌های ملی کرواسی و پرتغال به میزبانی کروات‌ها به میدان رفتند که این بازی با پیروزی ۳ بر ۲ پرتغال خاتمه یافت. روبن دیاس دو بار در دقیقه ۵۲ و ۹۰ و ژوائو فلیکس در دقیقه ۶۰ گل‌های پرتغال را به ثمر رساندند و هر دو گل کرواسی هم توسط متئو کواچیچ در دقایق ۲۹ و ۶۵ رقم خورد. ضمن اینکه کرواسی از دقیقه ۵۱ با اخراج مارکو روگ ۱۰ نفره به کار خود ادامه داد.

با این نتایج در جدول گروه ۳ لیگ A، فرانسه ۱۶ امتیازی شد و پرتغال با ۱۳ امتیاز در رده دوم باقی ماند. تیم‌های کرواسی و سوئد هم هر دو با سه امتیاز و به خاطر نتایج بازی‌‌های رودررو به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند و به این ترتیب سوئد به لیگ B سقوط کرد.

نتایج سایر گروه‌ها و وضعیت جدول آنها را در زیر مشاهده می‌کنید:

گروه یک لیگ C

مونته‌نگرو ۴ – قبرس صفر

لوکزامبورگ صفر – آذربایجان صفر

*مونته‌نگرو با ۱۳ امتیاز به‌عنوان تیم اول گروه به لیگ B صعود کرد. لوکزامبورگ با ۱۰ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و آذربایجان با شش امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. قبرس نیز با چهار امتیاز در قعر جدول قرار گرفت و به لیگ D سقوط کرد.

گروه یک لیگ D

مالت یک – جزایرفارو یک

آندورا صفر – لتونی ۵

*جزایرفارو با ۱۲ امتیاز به‌عنوان تیم اول به لیگ C صعود کرد. مالت با ۹ امتیاز در رده دوم قرار گرفت، لتونی با هفت امتیاز سوم شد و آندورا با دو امتیاز قعرنشین ماند.

گروه ۲ لیگ D

جبل‌الطارق یک – لیختن‌اشتاین یک

* جبل‌الطارق با هشت امتیاز و به‌عنوان تیم اول گروه به لیگ C‌ صعود کرد. لیختن‌اشتاین با پنج امتیاز دوم شد و سن‌‌مارینو با دو امتیاز در رده سوم ایستاد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *