ثبت ۲۵۳ مورد ابتلای جدید به کرونا، در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز پنج‌‌شـنبه (۲۹ عقرب) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۳۳۴ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۲۵۳ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، قندوز، بادغیس، بدخشان، غزنی، غور، فراه و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۴ هزار و ۱۷۷ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۴۴ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۵ هزار و ۳۳۹ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۵ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۵۶,۶۲۲,۵۴۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۳۵۵,۹۰۵ نفر قربانی این ویروس و ۳۹,۴۱۶,۹۹۸ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۱,۸۷۳,۸۶۳ نفر مبتلا و ۲۵۶,۲۶۲ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۸,۹۶۰,۰۹۸ مبتلا و با ۱۳۱,۶۳۹ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۵۰۲ نفر، روسیه با ۴۶۳ نفر و اوکراین با ۲۵۷ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *