افزایش آمار روزانه ابتلا به کرونا، ۲۹۰ نفر در بیست‌و‌چهار گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز سه‌‌شـنبه (۴ قوس) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۴۲۸ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۲۹۰ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، قندوز، بغلان، پروان، نیمروز، غرنی، لوگر و میدان‌وردک به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۵ هزار و ۲۷۸ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۱۴۶ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۶ هزار و ۱۲۲ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۷۱۲ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۵۹,۶۰۵,۷۷۸ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۴۰۳,۶۸۳ نفر قربانی این ویروس و ۴۱,۲۴۰,۰۹۵ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۲,۷۷۷,۳۷۱ نفر مبتلا و ۲۶۳,۶۸۷ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۹,۱۷۷,۸۴۰ مبتلا و با ۱۳۴,۲۵۴ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور ایران با ۴۵۳ نفر، لهستان با ۵۴۰ نفر، روسیه با ۴۹۱ نفر و مکزیکو با ۲۵۰ نفر، قربانی در طول یک شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *