لیگ قهرمانان اروپا| بارسلونا و یوونتوس صعود کردند / منچستر به صدر جدول رفت

به گزارش بخش ورزشی تمدن، در ادامه بازی‌های شب نخست از دور برگشت دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، سه‌شنبه شب (۴ قوس) شش بازی در گروه‌های F، ‌G و H برگزار شد.

در گروه G تیم فوتبال بارسلونا میهمان دیناموکیف اوکراین بود این تیم را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد تا با ۱۲ امتیاز جشن صعود بگیرد.

سرجینو دست در دقیقه ۵۲ گل نخست را زد و دو گل بعدی را مارتین برایت‌ویت در دقایق ۵۷ و ۷۰ (پنالتی) به ثمر رساند. آنتوان گریزمان در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم آخرین گل تیم اسپانیایی را زد.

در بازی همزمان یوونتوس که در تورین به مصاف تیم فرنس‌واروش رفته بود میهمان مجارستانی خود را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد تا همراه با بارسلونا به مرحله بعدی صعود کند.

اوزونی در دقیقه ۱۹ برای فرنس‌واروش گلزنی کرد. کریستیانو رونالدو در دقیقه ۳۵ گل تساوی را به ثمر رساند. آلوارو موراتا هم در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم گل دوم بانوی پیر را به ثمر رساند.

رده‌بندی گروه G

اول بارسلونا ۱۲ امتیاز

دوم یوونتوس ۹ امتیاز

سوم دیناموکیف ۱ امتیاز

چهارم فرنس واروش ۱ امتیاز

در گروه H تیم فوتبال منچستریونایتد میهمان‌ش  تیم استانبول باشاک‌شهیر را با نتیجه ۴ بر یک شکست داد و با ۹ امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرد.

برونو فرناندز دو بار دقایق ۷ و ۱۹، مارکوس رشفورد در دقیقه ۳۵ از روی نقطه پنالتی و جیمز در دقیقه ۲+۹۰ گل‌‌های من‌یونایتد را به ثمر رساندند و دنیز توروج در دقیقه ۷۵ تنها گل تیم میهمان را زد.

در بازی همزمان هم پاری‌سن‌ژرمن با تک گل دقیقه ۱۱ نیمار از روی نقطه پنالتی میهمان آلمانی خود تیم لایپزیگ را با نتیجه یک بر صفر شکست داد تا از خطر حذف زودهنگام دور شود.

رده‌بندی گروه H

اول منچستریونایتد ۹ امتیاز

دوم پاری‌سن‌ژرمن ۶ امتیاز

سوم لایپزیگ ۶ امتیاز

چهارم باشاک‌شهیر ۳ امتیاز

در گروه F، تیم فوتبال بوروسیا دورتموند با نتیجه ۳ بر صفر میهمان خود تیم کلوب‌بروژ بلژیک را شکست داد تا با ۹ امتیاز صدر جدول رده‌بندی را حفظ کند. ارلینگ هالند در دقایق ۱۸ و ۶۰ و جیدون سانچو در دقیقه ۴۵ گل‌های دورتموند را در این بازی به ثمر رساندند.

در دیگر بازی این گروه نیز تیم لاتزیو در پایتخت ایتالیا میهمانش تیم زنیت سن‌پترزبورگ روسیه را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشت. در این بازی که سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در دقیقه ۷۳ به جای یوری ژیرکوف به میدان رفت،‌ چیرو ایموبیله دو بار دقایق ۳ و ۵۵ (پنالتی) و مارکو پارولو در دقیقه ۲۲ گل‌‌های این بازی را برای لاتزیو به ثمر رساندند. ژیوبا هم در دقیقه ۲۵ تنها گل زنیت را زد.

رده‌بندی گروه F

اول دورتموند ۹ امتیاز

دوم لاتزیو ۸ امتیاز

سوم کلوب بروژ ۴ امتیاز

چهارم زنیت ۱ امتیاز

بیشتر بدانیدلیگ قهرمانان اروپا| کسب جواز صعود مرحله یک هشتم نهایی توسط چلسی و سویا

دیدارهای هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب (۵ قوس) با انجام هشت بازی در گروه‌های A تا D به پایان می‌رسد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *