ثبت ۲۸۳ مورد ابتلای جدید به کرونا در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز ‌دو‌شـنبه (۱۰ قوس) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۳۰۰ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۲۸۳ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، پکتیاف قندوز، بغلان، پروان، دایکندی، نیمروز، غزنی، هلمند، لغمان، پنجشیر، فراه، زابل، پکتیکا و ارزگان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۶ هزار و ۴۹۸ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۵۷ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۶ هزار و ۷۸۸ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۷۷۹ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۶۳,۱۵۴,۴۵۵ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۴۶۶,۷۷۲ نفر قربانی این ویروس و ۴۳,۶۲۸,۰۵۳ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۳,۷۵۰,۶۰۸ نفر مبتلا و ۲۷۳,۰۷۷ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۹,۴۳۲,۰۷۵ مبتلا و با ۱۳۷,۱۷۷ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور ایران با ۳۸۹ نفر، روسیه با ۳۶۸ نفر و مکزیکو با ۱۹۶ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *