ثبت ۱۰ مرگ / ۷۳ ابتلای جدید/ ۴۵ نفر بهبودیافته از کرونا، در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز جمــعه (۲۱ قوس) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۲۳۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۷۳ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، نیمروز، غزنی، بادغیس، میدان‌وردک، کاپیسا، زابل و ارزگان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۸ هزار و ۸۲۶ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۴۵ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۸ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۹۴۹ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۷۰,۸۳۲,۶۳۴ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۵۹۰,۹۹۷ نفر قربانی این ویروس و ۴۹,۲۵۷,۱۶۱ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۶,۰۳۹,۷۹۶ نفر مبتلا و ۲۹۹,۶۹۲ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۹,۷۹۶,۹۹۲ مبتلا و با ۱۴۲,۲۲۲ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۶۷۱ نفر، روسیه با ۶۱۳ نفر، لهستان با ۵۴۴ نفر و اوکراین با ۲۸۵ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *