با ثبت ۱۴۱ مورد جدید شمار مجموعی مبتلایان به کرونا در کشور به ۵۰۶۷۷ نفر رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز یک‌شـنبه (۳۰ قوس) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۴۳۱ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۴۱ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، پکتیا، بامیان، پروان، غزنی، بدخشان، لغمان، کنر، خوست، زابل، پکتیکا، جوزجان و سرپل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۰ هزار و ۶۷۷ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۳۵۹ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۹ هزار و ۱۵۸ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۲ ‌هزار و ۷۴ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۷۶,۶۹۰,۶۱۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۶۹۳,۲۵۹ نفر قربانی این ویروس و ۵۳,۸۱۷,۴۰۶ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۸,۰۷۸,۰۰۹ نفر مبتلا و ۳۲۳,۴۰۴ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۰۳۱,۶۵۹ مبتلا و با ۱۴۵,۵۱۳ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۶۲۷ نفر، روسیه با ۵۱۱ نفر، اندونزیا با ۲۲۱ نفر، ایران با ۱۷۵ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *