ثبت ۳ فوتی و ۷۹ مورد ابتلای جدید به کرونا، در بیست و چهار ساعت گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز دوشـنبه (۲۹ جدی) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۸۴۹ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۷۹ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های ک کابل، هرات، کندهار، ننگرهار، پکتیا، بغلان، نیمروز، بدخشان، لوگر، لغمان، کنر، پنجشیر، خوست، زابل و نورستان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۴ هزار و ۱۴۱ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۵۴۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۴۶ هزار و ۴۱۱ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۳ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۲ ‌هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۹۵,۵۵۵,۲۸۱ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۲,۰۴۱,۲۸۹ نفر قربانی این ویروس و ۶۸,۲۷۱,۷۸۰ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۲۴,۴۸۲,۰۵۰ نفر مبتلا و ۴۰۷,۲۰۲ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۵۷۲,۶۷۲ مبتلا و با ۱۵۲,۴۵۶ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور روسیه با ۴۷۱ نفر، مکزیکو با ۴۶۳ نفر، اندونزیا با ۲۹۵ نفر و ایران با ۸۳ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *