ثبت ۱۳۷ مورد ابتلای جدید/۸ فوت/۱۴۳ بهبودیافته از کرونا، در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز سه‌شـنبه (۳۰ جدی) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۲۰۹۷ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۳۷ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، بغلان، پروان، قندوز، نیمروز، میدان‌وردک، بدخشان، بادغیس، کاپیسا، هلمند، لغمان، کنر، غور، خوست، فاریاب، سمنگان و نورستان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۱۴۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۴۶ هزار و ۵۵۴ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۸ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۲ ‌هزار و ۳۵۴ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۹۶,۰۵۲,۵۹۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۲,۰۵۰,۵۸۰ نفر قربانی این ویروس و ۶۸,۷۱۸,۱۶۴ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۲۴,۶۲۶,۴۴۱ نفر مبتلا و ۴۰۸,۶۲۳ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۵۸۲,۶۴۷ مبتلا و با ۱۵۲,۵۹۳ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور روسیه با ۵۸۶ نفر، مکزیکو با ۵۴۴ نفر، اوکراین با ۱۷۷ نفر و مجارستان (هنگری) با ۱۱۱ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *