ثبت ۱ فوتی/ ۲۴ بهبودیافته/ ۱۸ مورد ابتلای جدید به کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز چهار‌شـنبه (۲۲ دلو) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۲۰۹۸ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۸ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، بغلان، هلمند و ارزگان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۵ هزار و ۴۲۰ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۲۴ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۴۸ هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱ مورد فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۲ ‌هزار و ۴۱۹ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۱۰۷,۴۶۷,۸۲۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۲,۳۵۲,۸۶۱ نفر قربانی این ویروس و ۷۹,۳۹۸,۶۹۳ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۲۷,۷۹۹,۹۴۶ نفر مبتلا و ۴۷۹,۷۷۲ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۸۵۸,۳۰۰ مبتلا و با ۱۵۵,۲۸۰ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۱۷۰۱ نفر، روسیه با ۵۳۶ نفر و لهستان با ۳۶۰ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *