شناسایی ۱۹ مورد ابتلای جدید به کرونا، در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز ‌شـنبه (۲۵ دلو) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۴۸۹ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۱۹ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، بلخ، تخار، قندوز، نیمروز، بدخشان، لوگر، هلمند و فاریاب به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۵ هزار و ۴۹۲ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۲ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۴۸ هزار و ۳۹۲ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ مورد فوت ناشی از کرونا گزارش نشده است و شمار قربانیان این ویروس در عدد ۲ ‌هزار و ۴۲۷ نفر، ثابت باقی مانده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۱۰۸,۷۹۳,۷۴۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۲,۳۹۵,۷۴۳ نفر قربانی این ویروس و ۸۰,۸۲۲,۲۸۹ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۲۸,۱۰۶,۷۰۴ نفر مبتلا و ۴۹۲,۵۲۱ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۸۹۲,۵۵۰ مبتلا و با ۱۵۵,۵۸۸ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۱۳۲۳ نفر، روسیه با ۵۰۲ نفر، لهستان با ۲۸۴ نفر و اندونزیا با ۲۸۰ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *