به گزارش بخش ورزشی تمدن، شانزدهمین دوره رقابتهای جام ملتهای اروپا با حضور ۲۴ تیم، از جمعه شب (۲۱ جوزا) با مصاف تیمهای ملی ایتالیا و ترکیه از گروه A در ورزشگاه المپیکوی شهر رم، آغاز خواهد شد.
این اولین بازی از ۵۱ مسابقهای است که قهرمان یورو ۲۰۲۰ را مشخص خواهد کرد، دورهای که در ۱۱ شهر متفاوت اروپا و با یک سال تأخیر (به خاطر شیوع کرونا در جهان) برگزار خواهد شد.
در زیر برنامه کامل ۵۱ مسابقهای که برگزاریشان یک ماه به طول خواهد انجامید را به همراه تاریخ، ساعت و محل برگزاری آنها مشاهده میکنید:
هفته اول مرحله گروهی
جمعه ۲۱ جوزا
گروه A: ترکیه – ایتالیا [بازی افتتاحیه] (۲۳:۳۰) ؛ورزشگاه المپیکو/ رم
شنبه ۲۲ جوزا
گروه A: ولز – سوئیس (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه باکی الیمپیا/ باکو
گروه B: دنمارک – فنلاند (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه پارکن/ کپنهاگ
گروه B: بلژیک – روسیه (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ/ سنپترزبورگ
یکشنبه ۲۳ جوزا
گروه D: انگلیس – کرواسی (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه ومبلی/ لندن
گروه C: اتریش – مقدونیه (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه ناسیونالا بخارست
گروه C: هلند – اوکراین (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه یوهان کرایف/ آمستردام
دوشنبه ۲۴ جوزا
گروه D: اسکاتلند – جمهوری چک (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه همپدن پارک گلاسکو
گروه E: لهستان – اسلواکی (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ/ سنپترزبورگ
گروه E: اسپانیا – سوئد (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه کارتوخا/ سویا
سهشنبه ۲۵ جوزا
گروه F: مجارستان – پرتغال (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه پوشکاش آرهنا/ بوداپست
گروه F: فرانسه – آلمان (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه آلیانتس آرهنا/ مونیخ
هفته دوم مرحله گروهی
چهارشنبه ۲۶ جوزا
گروه B: فنلاند – روسیه (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ
گروه A: ترکیه – ولز (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه باکی المپیا
گروه A: ایتالیا – سوئیس (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه المپیکو
پنجشنبه ۲۷ جوزا
گروه C: اوکراین – مقدونیه (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه ناسیونالا
گروه B: دنمارک – بلژیک (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه همپدن پارک
گروه C: هلند – اتریش (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه یوهان کرایف
جمعه ۲۸ جوزا
گروه E: سوئد – اسلواکی (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ
گروه D: کرواسی – جمهوری چک (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه همپدن پارک
گروه D: انگلیس – اسکاتلند (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه ومبلی
شنبه ۲۹ جوزا
گروه F: مجارستان – فرانسه (۱۷:۳۰)؛ ورزشگاه فرانتس پوشکاش
گروه F: پرتغال – آلمان (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه آلیانتس آرهنا
گروه E: اسپانیا – لهستان (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه کارتوخا
هفته سوم مرحله گروهی
یکشنبه ۳۰ جوزا
گروه A: ایتالیا – ولز (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه المپیکو
گروه A: سوئیس – ترکیه (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه باکی المپیا
دوشنبه ۳۱ جوزا
گروه C: اوکراین – اتریش (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه ناسیونالا
گروه C: مقدونیه – هلند (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه یوهان کرایف
گروه B: فنلاند – بلژیک (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ
گروه B: روسیه – دانمارک(۲۳:۳۰) ؛ ورزشگاه همپدن پارک
سهشنبه یک سرطان
گروه D: جمهوری چک – انگلیس (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه ومبلی
گروه D: کرواسی – اسکاتلند (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه همپدن پارک
چهارشنبه ۲ سرطان
گروه E: سوئد – لهستان (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه سنپترزبورگ
گروه E: اسلواکی – اسپانیا (۲۰:۳۰)؛ ورزشگاه کارتوخا
گروه F: آلمان – مجارستان (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه آلیانتس آرهنا
گروه F: پرتغال – فرانسه (۲۳:۳۰)؛ ورزشگاه بوداپست
مرحله یک هشتم نهایی
شنبه ۵ سرطان
۱- تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B ؛ (20:30) ورزشگاه یوهان کرایف
۲- تیم اول گروه A – تیم دوم گروه C؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه ومبلی
یکشنبه ۶ سرطان
۳- تیم اول گروه C – تیم سوم یکی از گروههای D، E یا F ؛ (۲۰:۳۰) ورزشگاه فرانتس پوشکاش
۴- تیم اول گروه B – تیم سوم یکی از گروههای A، D، E یا F ؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه کارتوخا
دوشنبه ۷ سرطان
۵- تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E ؛(۲۰:۳۰) ورزشگاه همپدن پارک
۶- تیم اول گروه F – تیم سوم گروهای A، B و C ؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه ناسیونالا
سهشنبه ۸ سرطان
۷- تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F ؛(۲۰:۳۰) ورزشگاه ومبلی
۸- تیم اول گروه E – تیم سوم یکی از سه گروه A، B، C یا D ؛(۲۳:۳۰) ورزشگاه همپدن پارک
مرحله یک چهارم نهایی
جمعه ۱۱ سرطان
۱- برنده بازی ششم مرحله یک هشتم نهایی – برنده بازی پنجم مرحله یک هشتم نهایی؛ (۲۰:۳۰) ورزشگاه سنپترزبورگ
۲- برنده بازی چهارم مرحله یک هشتم نهایی – برنده بازی دوم مرحله یک هشتم نهایی؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه آلیانتس آرهنا
شنبه ۱۲ سرطان
۳- برنده بازی سوم مرحله یک هشتم نهایی- برنده بازی اول مرحله یک هشتم نهایی؛ (۲۰:۳۰) ورزشگاه باکلی الیمپیا
۴- برنده بازی هشتم مرحله یک هشتم نهایی – برنده بازی هفتم مرحله یک هشتم نهایی؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه المپیکو
مرحله نیمه نهایی
سهشنبه ۱۵ سرطان
۱- برنده بازی دوم مرحله یک چهارم نهایی – برنده بازی اول مرحله یک چهارم نهایی؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه ومبلی
چهارشنبه ۱۶ سرطان
۲- برنده بازی چهارم مرحله یک چهارم نهایی – برنده بازی سوم مرحله یک چهارم نهایی؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه ومبلی
فاینل
یکشنبه ۲۰ سرطان
برنده بازی اول مرحله نیمه نهایی – برنده بازی دوم مرحله نیمه نهایی؛ (۲۳:۳۰) ورزشگاه ومبلی