انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| باخت دقیقه نود لبنان در مقابل ترکمنستان/ برد مقتدرانه کوریای جنوبی

به گزارش بخش ورزشی تمدن، دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره کهن و انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، روز چهارشنبه (۱۹ جوزا) با برگزاری دیدارهای گروه H پیگیری شد که در اولین بازی، تیم ملی ترکمنستان با نتیجه ۳ بر ۲ بر لبنان غلبه کرد.

ظفر باباجونوف در دقیقه ۵۹ ابتدا برای ترکمنستان گلزنی کرد. لبنان اما در دقایق ۷۳ و ۷۵ توسط سونی سعد و ربیع العطایا به گل رسید و از حریف خود پیش افتاد. این پایان کار نبود و گلزنی آناگولیف گویچمیرات در دقیقه ۸۵ و آلتیمیرات آنادوردیف در دقیقه ۹۰، ترکمنستان را در آخرین بازی خود در این مرحله به پیروزی رساند.

نور منصور در دقیقه ۸۶ از زمین بازی اخراج شد تا لبنان، ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد.

کوریای جنوبی هم با نتیجه ۵ بر صفر مقابل سریلانکا پیروز شد. کیم شین‌ووک در دقایق ۱۴ و ۴۲، لی دونگ‌کیونگ در دقیقه ۲۲، هوانگ هی‌چان در دقیقه ۵۳ و جونگ سانگ بین در دقیقه ۷۷، گل‌های این مسابقه را به ثمر رساندند.

همچنین آسیکور راهومان از تیم سریلانکا در دقیقه ۵۷ از زمین مسابقه اخراج شد.

لبنان که در صورت غلبه بر ترکمنستان می‌توانست با ۱۳ امتیاز به یکی از تیم‌های برتر رده دومی مقدماتی جام جهانی تبدیل شود و در آستانه صعود قرار بگیرد، از این مهم بازماند. کوریای جنوبی هم همچنان در صدر جدول گروه باقی ماند و فقط اتفاقی غیرمعمول یعنی شکست ۹ گله مقابل لبنان در دیدار روز یکشنبه دو تیم می‌تواند صدرنشینی کوریای جنوبی در گروه H را منتفی کند که این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد.

جدول گروه H به شرح زیر است:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *