آرژانتین، قهرمان کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ شد/ مسی طلسم‌شکنی کرد

به گزارش بخش ورزشی تمدن، پرونده شانزدهمین دوره بازی‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمه‌ریکا در سال ۲۰۲۱، صبح امروز دوشنبه (۲۰ سرطان ۱۴۰۰) در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیروی کشور برزیل با کسب جام قهرمانی توسط آرژانتین در مقابل برزیل، بسته شد.

این بازی با تک گل آنخل دی ماریا در دقیقه ۲۲ و نتیجه نهایی یک بر صفر به سود آرژانتین خاتمه یافت.

بدین ترتیب آرژانتین برای پانزدهمین بار فاتح کوپا آمه‌ریکا شد و در کنار اروگوئه در صدر جدول تیم‌های دارای بیشترین قهرمانی در این رقابت‌ها قرار گرفت.

این در حالی است که تعداد حضورهای آلبی‌سلسته در فاینل کوپا آمه‌ریکا ۹ بار بیشتر از اروگوئه‌ای‌هاست.

آرژانتین در حالی با غلبه بر برزیل قهرمان شد که آخرین قهرمانی‌اش در کوپا آمه‌ریکا را سال ۱۹۹۳ کسب کرده بود. از آن زمان تا کنون، راه‌راه‌پوشان آمریکای لاتین چهار بار دیگر به فاینل این تورنمنت صعود کرده بودند که در همه آنها مغلوب رقبا شدند.

این بازی بیست‌و‌نهمین حضور آرژانتین و بیست‌و‌یکمین حضور برزیل در فاینل کوپا آمه‌ریکا بود که در آن بالاخره طلسم ناکامی‌های لیونل مسی برای کسب جام در رده ملی شکسته شد.

مسی که یکصدوپنجاه‌و‌یکمین بازی‌اش را برای تیم ملی آرژانتین انجام داد، برای پنجمین بار به همراه این تیم به فاینل یک تورنمنت بزرگ راه پیدا می‌کرد و سرانجام توانست یک افتخار ملی را نیز به کارنامه درخشانش در رده باشگاهی اضافه کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *